Skip to content

8 elektronisko maksājumu priekšrocības

interneta maksājumi

Uzzini, kādas ir priekšrocības, izmantojot elektroniskās maksāšanas metodes.

 

1. Tu vari ietaupīt laiku

Maksājumi ar banka karti, bezkontakta maksājumu vai kādu e-maku pavisam noteikti ir ātrāki, nekā ar skaidru naudu. Tev ir tikai sava bankas karte jāpieliek pie maksājuma sistēmas nolasītāja vai jāievieto tajā, un vajadzības gadījumā tikai jāievada PIN kods. Tas noteikti ir ātrāk nekā monētu skaitīšana un meklēšana tavā makā. Tā tu ietaupi savu laiku, kā arī neaizkavē pārējos.

 

2. Nav nemitīgi jāskaita sīknauda

Noteikti katrs zina, cik kaitinošas ir mazās monētas – 1 vai 2 centu vērtībā. Tās bieži vien sakrājas, jo, ja tu izvēlies maksāt ar skaidru naudu, tad ātrāk un ērtāk ir iedot lielāku summu, pēc kuras tev izdos atlikumu. Tas ir ērti maksājot, bet pēc tam makā uzkrājas daudz monētu. Tas rada problēmas, ja tavā makā nav daudz vietas monētu glabāšanai, un tās iekrājas ātri. Ja tu izvēlies bezskaidras naudas maksājumu metodi, tad tev nebūs nekādi sīknaudas atlikumi – tu samaksāsi precīzu summu, un tev nekas nebūs jāskaita.

3. Tā ir drošākā metode

Elektroniskās maksājumu sistēmas ir drošākas par skaidru naudu. Ja skaidru naudu tu vari pazaudēt vai to kāds var nozagt, tad elektroniskās maksājumu metodes tavu naudu turēs drošībā. Ja tu pazaudē maku, tad vari būt drošs, ka skaidro naudu tajā tu neatgūsi, taču, ja tu izmanto elektroniskās maksājumu metodes, tad par naudu tajās vari neraizēties. Tu visus elektroniskos maksājumus vari nobloķēt pāris sekunžu laikā, lai tavu naudu nevarētu iztērēt kāds cits.

 

4. Vieglāk sekot līdzi saviem izdevumiem

pirkumi internetā

Izmantojot elektroniskās maksājumu metodes, tev ir daudz vieglāk un ērtāk sekot līdzi saviem tēriņiem. Izdevumi ir daudz pārskatāmāki, tāpēc tu vari vieglāk saplānot tēriņus nākamajam mēnesim, jo tu uzreiz redzi, kur tu tērē vairāk, nekā gribētos. Ja tu lieto arī skaidru naudu, tad pirkuma čekus tu bieži vien nesaglabā, kā arī tev noteikti nav laika, lai pierakstītu iztērēto summu un izdevumu kategoriju. Tāpēc ir grūtāk saprast, kam tu iztērē pārāk daudz, un kur tu varētu ietaupīt. Gan bankām, gan e-maku aplikācijām ir speciālas sadaļas, kur uzreiz vari redzēt, cik tu kam esi iztērējis.

 

5. Tu neesi atkarīgs no bankomātiem

Ja vēlies maksāt skaidrā naudā, tad tev šī skaidrā nauda ir jāiegūst. Lielākoties cilvēkiem ienākumi ienāk bankas kontā, tāpēc šī nauda no turienes ir jāizņem, ja gribi lietot skaidru naudu. Tas nozīmē, ka jāizmanto bankomāti, taču var gadīties, ka tu dzīvo vietā, kur bankomāti neatrodas gluži uz katra stūra. Kā arī ne vienmēr tu gribēsi izņemt naudu no jebkuras bankas bankomāta, jo tev var nākties maksāt komisijas maksu. Lielās pilsētās tā nav pārāk liela problēma, bet citur bankomāti nav tik lielā skaitā, tāpēc tev vajadzēs iet tālu vai arī maksāt komisijas maksu par naudas izņemšanu. Savukārt, ja tu maksā ar elektronisko maksājumu metodi, tad tev nav jāraizējas par bankomātu meklēšanu.

 

6. Tas ir higiēniskāk

Skaidra nauda nav tik higiēniska, jo tā ceļo no cilvēka uz cilvēku. Savukārt tava bankas karte vai mobilais telefons ir tikai tavā īpašumā, tā ka neviens cits to neaiztiks. Šis kļuva aktuāli tieši pandēmijas laikā.

 

7. Nekādas komisijas maksas

Veicot elektronisko maksājumu, tev nav jāmaksā komisijas maksa par darījumu.

 

8. Tas ir moderni

Elektroniskie maksājumi visā pasaulē kļūst populārāki un plašāk izmantoti ērtības un ātruma dēļ.