Skip to content

Dažādas elektroniskās naudas formas

elektroniskās naudas priekšrocības

Elektroniskā nauda nav nekas cits kā naudas forma, kas tiek glabāta digitāli, salīdzinājumā ar reālu papīra vai monētu valūtu. To parasti dēvē par digitālo naudu, e-naudu vai e-valūtu.

Elektroniskās naudas ērtības un absolūts šarms – visu klientu piesaistīšana, atbrīvošanas no skaidras naudas grūtībām, naudas izmantošanas vieglums 24 stundas diennaktī. Tajā pašā laikā ir dažādas e-naudas formas – iedziļināsimies niansēs.

Elektroniskās naudas norēķinu tīkli

Maksājumu tīklā ir divas iespējas: centralizēts maksājumu tīkls, piemēram, PayPal, un decentralizēts maksājumu tīkls, piemēram, Bitcoin.

Centralizētā sistēma darbojas kā starpnieks starp banku un klientu, palīdzot digitāli apmainīt naudu; tajā pašā laikā nav atkarības no centrālās organizācijas, lai ierosinātu vai pabeigtu darījumu.

Tomēr decentralizētas sistēmas stabilitāte var radīt uztraukumu patērētājiem, jo darījumam trūkst aizsardzības standartus. A payment network has two variants a centralized payment network like PayPal and decentralized payment networks like Bitcoin.

e-naudas sistēmas

Cieta elektroniskā valūta

Šo valūtu izmanto neatgriezeniskiem darījumiem, piemēram, darījumiem ar bankas starpniecību. Priekšrocība šeit ir ievērojams darbības izmaksu samazinājums.

Vēl viens papildu stimuls ir ierobežotais dokumentu daudzums vajadzīgs darījumam.

Mīkstā elektroniskā valūta

Šī valūta ietver atgriezeniskus darījumus, izmantojot tādas platformas kā PayPal un kredītkartes. Šeit klients var atcelt darījumu noteiktā laika posmā, kas parasti ir 72 stundas.

e-naudas elastība

Elektroniskās naudas piegādes sistēmas

Šo naudas veidu var uzglabāt datorā, USB kartē, centralizētā glabātuvē un viedkartē. Digitālās naudas formā ietilpst kredītkartes. Jebkuru no šīm metodēm var izmantot naudas pārskaitīšanai privātpersonām vai klientiem.

Neatkarīgi no tā, vai process ietver skaidras naudas pārskaitījumu no vienas centralizētas atrašanās vietas vai pirkumu uz vietas, atkarībā no maksājuma veida, kuru pieņem individuālais mazumtirgotājs.

Elektroniskās naudas piegādes sistēmas

Identificēta un neidentificēta elektroniskā nauda

Kredītkaršu darījumi ir identificētas elektroniskās naudas veids, kas ļauj lietotājam būt izsekojamam, izmantojot šo metodi. Tas bankām nodrošina lielisku pozīciju pasaules ekonomikā.

Tajā pašā laikā nauda, ​​kuru var izņemt no bankas un izmantot kā papīra naudu, ir neatpazīta nauda.

 Tas nozīmē, ka pēc naudas izņemšanas no bankas, banka nevar izsekot, kur nauda tiek izmantota. Šī sistēma tomēr paredz e-naudas apmaiņas centralizētu sistēmu.