Skip to content

Elektronisko norēķinu vēsture

Elektronisko norēķinu vēsture

Mūsu senči iesaistījās darījumos, izmantojot bartera sistēmu, kas paredzēja labības apmaiņu pret tikko nomedīto asiņaino zvēru.

Tomēr, par laimi, tas ir mūsu senču pagātnē, un tehnoloģiskā revolūcija mums ir piedāvājusi modernas elektroniskās norēķinu metodes – neizbēgamu mūsu ikdienas elementu.

Ar savu ērtībai elektroniskie norēķini piesaista klientus izmantot šo metodi tikai tāpēc, ka tā ir tikpat vienkārša kā vienreizējs klikšķis.

Pasaules tīmekļa parādīšanās

Elektronisko maksājumu parādīšanās ir izsekojama līdz interneta laikmeta sākumam, kas ir izraisījis fenomenālu attīstību visā pasaulē.

Jo, ja nebūtu pasaules tīmekļa – interneta veikalu un e-pakalpojumu bagātīgā klātbūtne nebūtu realitāte.

Interneta vēsture sākās 1969. gadā ar militāro tīklu ARPANET. Tas bija sakaru tīkls, kas tika izmantots Vjetnamas kara laikā. Tomēr patiesības brīdis materializējās 1989. gadā, kad Tims Berners-Lī veica uzrāvienu, padarot vieglāku piekļuvi informācijai internetā, iedarbinot vietnes vai lapas.

Pasaules tīmekļa vēsture

Elektronisko norēķinu sistēmu sākums

 1994. gadā tika dibināta pirmā finanšu iestāde ar nosaukumu Stanford Federal Federal Union. Šīs iestādes pamatā ir klientu internetbankas pakalpojumi.

Tomēr bija problēma – tiešsaistes maksājumu sistēma nebija lietotājam draudzīga, tāpēc bija nepieciešamas padziļinātas zināšanas par šifrēšanas vai datu pārsūtīšanas protokolu. Daudzi agrīnie tiešsaistes pakalpojumu izmantoja mikromaksājumu sistēmas. Viņu vienotā pieeja bija ieviest alternatīvu e-naudu, piemēram, e-naudu, digitālo naudu vai tokenu.

Jau no paša sākuma šajā arēnā līderi bija Millicent, ECash un CyberCoin. Galu galā tas notika 1994. gadā, kad tika dibināta Amazon un Pizza Hut, kuri pieņēma tiešsaistes pasūtījumus.

Norēķinu iespēju aptumsums

Daži procesi, kas saistīti ar moderno norēķinu sistēmu norēķinu procesu, nodrošina ērtību klientiem, kuri to izmanto. Tā kā tā ir vietne vai lietotne, nepieciešama atsevišķa programmatūra, ne īpašs aprīkojums, jo jums ir iespēja izveidot savienojumu ar internetu no jebkuras ierīces.

Katrs gads liecina par e-maksājumu pasaules eskalāciju, kas savukārt palielina e-komercijas izaugsmi

Sociālo tīklu un jaunu tehnoloģiju parādīšanās

Sociālo mediju un tiešsaistes spēļu pieaugošā popularitāte ir vēl viena fenomenāla attīstība. 2004. gadā uzsāktajam Facebook ir 155 miljardi aktīvu lietotāju mēnesī. 

Tajā pašā laikā mobilās tehnoloģijas atvieglo pārvietošanos no datora uz šo ērto vietu.

Elektronisko maksājumu nākotne ir atkarīga tikai no avangarda tehnoloģiju attīstības un interneta pieaugošās lomas mūsu dzīvē. Tieši interneta infrastruktūras attīstība pavērs tiešsaistes maksājumu nākotni mūsu ikdienā.